Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Miliony akcji na sprzedaż. Kurs PGE zanurkował

0
Podziel się:

Energetyczny gigant jest w gronie najsłabszych dziś spółek notowanych na GPW.

Spółka dnia: Miliony akcji na sprzedaż. Kurs PGE zanurkował
(Stefan Maszewski/Reporter)

Wystawienie na sprzedaż ponad 65 milionów akcji Polskiej Grupy Energetycznej, stanowiących 3,5 procent udziałów w spółce, sprawiło, że jej kurs zniżkuje o niemal 7 procent. To oznacza, że jest ona jedną z najsłabszych na całej warszawskiej giełdzie.

Wczoraj na sprzedaż w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu wystawiono 65,44 miliona akcji Polskiej Grupy Energetycznej (3,5 procent jej kapitału), wartych ponad 1,3 miliarda złotych. Sprzedawane akcje PGE należą do Skarbu Państwa, ale środki z ich sprzedaży trafią do Polskich Inwestycji Rozwojowych.

- _ Książka popytu na akcje PGE zamyka się o godzinie 11.00, przedział cenowy wynosi 20-21 złotych _ - powiedział dzisiaj nieoficjalnie rozmówca Polskiej Agencji Prasowej. To cena od 4,1 do 8,7 procent niższa od wczorajszego zamknięcia notowań. Kurs wynosił wówczas 21,90 złotego.

Aktualnie za jedną akcję Polskiej Grupy Energetycznej na krajowej giełdzie trzeba zapłacić 20,38 złotego, co oznacza około 7-procentowy spadek kursu. PGE jest obecnie głównym hamulcowym indeksu WIG20. Warto również dodać, że obroty papierami największej energetycznej spółki w kraju przekroczyły już 100 milionów złotych.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje PGE Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Moment sprzedaży akcji energetycznego giganta z pewnością nie jest przypadkowy. Spółka ma za sobą bowiem znakomite półrocze. Jej akcje w ciągu ostatnich sześciu miesięcy podrożały o około 33 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)