Notowania

Spółka dnia: Nie będzie bankructwa? Kurs wystrzelił

Za akcję spółki Polimex-Mostostal trzeba zapłacić niemal 20 procent więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Polimex-Mostostal wstępnie dogadał się z wierzycielami w kwestii zadłużenia. Kurs budowlanej spółki rośnie już o niemal 20 procent.

Polimex-Mostostal podpisał z Pekao SA, PKO BP, BOŚ, BZ WBK, Bank Millennium oraz obligatariuszami (posiadającymi wierzytelności z tytułu obligacji wyemitowanych przez spółkę o wartości nominalnej 144 mln złotych) wstępne, wiążące porozumienie określające warunki drugiego etapu restrukturyzacji finansowej spółki - wynika z opublikowanego przez Polimex komunikatu.

Spłata zadłużenia finansowego przez spółkę będzie dokonywana w latach 2016-2019, zgodnie z harmonogramem ustalonym z wierzycielami, a data ostatecznej spłaty zadłużenia została wyznaczona na 31 grudnia 2019 roku. Oprocentowanie z tytułu kredytów i wierzytelności z tytułu obligacji ma zostać obniżone.

Dodatkowo, spółka wraz ze swoimi spółkami zależnymi do końca grudnia tego roku ma sprzedać nieruchomości za kwotę przekraczającą 200 milionów złotych. Polimex-Mostostal będzie także kontynuował dotychczasowe działania mające na celu zbywanie aktywów, które nie są kluczowa dla działalności spółki.

Polimex ma także zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy w celu uchwalenia nowych emisji akcji umożliwiających pozyskanie przez spółkę dodatkowego finansowania oraz umożliwiających jej wierzycielom konwersję wierzytelności na udziały w jej kapitale zakładowym. Aneks do umowy, wprowadzający rozwiązania uzgodnione w porozumieniu, ma zostać podpisany do 18 października.

Inwestorzy na tę wiadomość zareagowali bardzo optymistycznie. Kurs po około dwóch godzinach sesji drożeje z 0,16 na 0,19 złotego, co w ujęciu procentowym oznacza zwyżkę o niespełna 19 procent. Warto zwrócić także uwagę na solidne obroty, które sięgają już niemal 10 mln złotych.

Zobacz dzisiejsze notowania spółki Polimex-Mostostal Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Więcej na temat porozumienia i warunków umowy pomiędzy spółką Polimex Mostostal, a jej wierzycielami można przeczytać w opublikowanym przez spółkę komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: polimex-mostostal, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz