Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Olbrzymia strata PKN Orlen. Co myślą analitycy?

W czwartym kwartale 2012 roku gigant paliwowy poniósł 700 mln zł straty operacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen w czwartym kwartale zanotował 700 mln złotych straty operacyjnej. To efekt odpisów aktualizacyjnych majątku rzeczowego na taką właśnie kwotę. Gdyby nie one wynik spółki oscylowałby w okolicach zera.

To oznacza, że ostatni kwartał 2012 roku był najgorszym dla koncernu paliwowego od pierwszego kwartału 2009 roku, gdy spółka po raz ostatni zanotowała stratę operacyjną. W kolejnych bowiem PKN Orlen nawet ponad miliardowe nadwyżki, największą w trzecim kwartale poprzedniego roku, gdy zysk operacyjny wyniósł prawie 1,5 mld złotych.

Na inwestorach ta informacja nie robi jednak większego wrażenia. Kurs akcji spółki tarci na wartości poniżej procenta, ale w ciągu ostatnich trzech miesięcy zysk na inwestycji w nie wyniósł ponad 10, a w skali roku niemal 40 procent.

Zobacz, jak zmieniał się kurs PKN Orlen w ciągu roku

Analitycy w ostatnich swoich rekomendacjach zalecają jednak sprzedaż akcji, a część obniża ich cenę docelową. Taką rekomendację wydał Societe Generale, IDM SA, DI BRE, Goldman Sachs.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny beznzyny mocno w górę. Nawet o 12 zł W tym roku to kolejna podwyżka cen benzyny i jedenasta podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie.
Tańsze paliwa? Zobacz, za ile zatankujesz Koncern podnosi od dzisiaj hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 3 zł i obniża hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 15 zł.
PKN Orlen obniża ceny. Co będzie tańsze? Tańsza benzyna, olej grzewczy i olej napędowy. PKN Orlen obniża ceny
Tagi: orlen, pkn orlen, wyniki, spółka dnia, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz