Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: PKP pozbywa się udziałów. Akcje PKP Cargo nurkują

Posiadający dotychczas ponad 50-procentowy udział w spółce właściciel, sprzeda 7 mln akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe PKP Cargo)

Informacja o sprzedaży przez PKP udziałów w PKP Cargo wywołała przecenę akcji spółki, których wartość zbliżyła się do poziomu z debiutu na GPW. Zgodnie z prawami rynku wyższa podaż to niższa cena, ale chętnych na akcje spółki nie powinno zabraknąć.

Akcje PKP Cargo tracą dziś ponad 2 procent. Na starcie sesji spadek wynosił około 5 procent. Jest to efektem informacji na temat sprzedaży przez Polskie Koleje Państwowe ponad 7,6 mln akcji w procesie przyspieszonego budowania księgi popytu.

Łącznie PKP posiada ponad 22 mln akcji, co daje przewoźnikowi łącznie 50,04 procent głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Sprzedaż umożliwiło wygaśnięcie 28 kwietnia ograniczenia dotyczącego zbywalności akcji.

Pakiet akcji mają również pracownicy spółki. Jednakże zgodnie z zawartym porozumieniem, te udziały są objęte dwuletnim zakazem sprzedaży.

Notowania PKP Cargo od momentu debiutu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Informacja o zwiększeniu podaży akcji wywołały naturalną reakcję rynku, jaką był spadek notowań. Drugi największy przewoźnik towarów w Europie zadebiutował na GPW 31 października ubiegłego roku. Przecena która wystąpiła w ostatnich dniach zbliżyła cenę akcji spółki dla notowań z dnia emisji. Od początku czerwca stracił one ponad 2,5 procent.

Problemu ze zbyciem akcji nie powinno być. Oczywiście wszystko zależy również od tego, po jakiej cenie zostaną zaoferowane. Przecena akcji na rynku wtórnym spowoduje dodatkowo, że oferta będzie atrakcyjniejsza.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce PKP Cargo i o pozostałych spółkach z GPW

Niedawno pojawiła się informacja, że PKP Cargo będzie łączyć zakłady zajmujące się naprawą taboru w jeden podmiot. Do tego funkcjonuje już pilotażowy program zarządzania znany z Toyoty, który pozwoli o zoptymalizować koszty oraz stan zapasów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz