Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Polimex znów nie zapłacił. Co na to wierzyciele?

0
Podziel się:

Zobowiązania spółki stanowią 89 procent pasywów firmy.

Spółka dnia: Polimex znów nie zapłacił. Co na to wierzyciele?
(Reporter)
bETDQpTp

Kolejny raz Polimex-Mostostal nie zapłacił wierzycielom. Ostatni termin spadły minął w ostatnich dniach kwietnia. Spółka nie otrzymała więcej czasu od wierzycieli wobec czego jest zobowiązana ze skutkiem natychmiastowym do uregulowania zaległości.

Informację o nie wywiązaniu się z umowy podał dziś Polimex-Mostostal w komunikacie. Na koniec kwietnia przypadał bowiem czas na spłatę zobowiązań płatniczych w tym odsetek od kredytów, odsetek dla posiadaczy obligacji spółki oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki.

W związku z tym, wraz z dniem 29 kwietnia Polimex jest zobowiązany do natychmiastowej spłaty z wyżej wymienionych długów. Nie jest to pierwsze tego typu opóźnienie spółki w stosunku do wierzycieli. Kwoty o których mowa, według harmonogramu miały być wpłacone już 31 stycznia 2014 roku. Tak się nie stało, gdyż w lutym spółka otrzymała więcej czasu na spłatę zobowiązań. Teraz zarząd prosi o kolejne odroczenie, tym razem do 3 czerwca bieżącego roku. Na to nie zgodził się jednak jeden z wierzycieli.

bETDQpTr

Akcje notowanego na GPW Polimexu kosztują 9 groszy za sztukę, a zatem już prawie nie mają już z czego tracić na wartości. Jest to bardzo niewiele patrząc na to, ile kosztowały jeszcze rok temu. W czerwcu ubiegłego roku było to prawie 50 groszy za jedną akcję, a 3 lata temu ponad 3 złote.

Notowania spółki Polimex-Mostostal od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Aby podołać zadłużeniu, spółka po kawałku sprzedaje swój majątek. W ubiegłym tygodniu TMT Trading złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie należącego do Polimeksu Zakładu Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem za 7,45 mln złotych. Z kolei na początku kwietnia spółka Techwind Jan Rutkowski złożyła do sądu w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości.

Według bilansu spółki opublikowanego w skonsolidowanym raporcie za 2013 rok, ma ona 2,983 mld złotych zobowiązań, co stanowi około 89 procent pasywów firmy.

bETDQpTx

Czytaj więcej w Money.pl

bETDQpTS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)