Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ng2
24.05.2013 11:30

Spółka dnia: Rekordowo słabe wyniki, a kurs najwyżej w historii

Od początku notowań na warszawskiej giełdzie akcje spółki podrożały o ponad 750 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vnosokin/Dreamstime)

Akcje CCC drożeją obecnie o ponad 3 procent i kosztują już niemal 85 złotych. To najwyższy kurs w historii lidera rynku obuwniczego w Polsce.

Dotychczasowym rekordem był poziom 82,90 złotego, który walory spółki zanotowały w połowie 2007 roku. Od początku swojej historii na warszawskiej giełdzie kurs CCC poszedł w górę o ponad 750 procent.

Sprawdź, jak radziły sobie akcje CCC od początku swojej historii na GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Obuwnicza spółka dała zarobić posiadaczom jej akcji także w krótkim terminie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy kurs CCC zyskał ponad 17 procent. W tym czasie warszawski indeks szerokiego rynku - WIG - obsunął się o około 0,5 procent.

Zobacz, jak w tym roku akcje CCC wypadają na tle indeksu WIG Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Co ciekawe, pierwszy kwartał tego roku był dla CCC najgorszym w historii. Spółka w ciągu trzech miesięcy zanotowała niemal 40 milionów złotych straty (w analogicznym okresie 2012 roku jej zysk wyniósł 2,7 mln zł), a jej przychody skurczyły się o niespełna 14 procent.

Mimo bardzo słabych wyników, spółka podtrzymała jednak ambitne cele na cały 2013 rok. Zakładają one wzrost zysku netto o 40 procent, a przychodów o 30 procent. Kluczowe dla CCC mają być wyniki osiągnięte w maju i czerwcu.

Przed kilkoma dniami zarząd obuwniczej spółki poinformował natomiast, że będzie rekomendował przeznaczenie na dywidendę całości jednostkowego zysku netto za rok ubiegły (57,17 mln zł) i części kapitału zapasowego (4,27 mln zł). W przeliczeniu na jedną akcję oznaczałoby to dywidendę na poziomie 1,60 złotego.

CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka sprzedaje buty przez trzy kanały dystrybucji: firmowe salony CCC, sklepy obuwnicze BOTI oraz sieć butików QUAZI. Prezesem spółki i jednocześnie jej największym udziałowcem jest Dariusz Miłek.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: ng2, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz