Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Rewelacyjna rekomendacja. Akcje liderem GPW

0
Podziel się

Papiery informatycznej firmy Atende drożeją już o kilkanaście procent.

Spółka dnia: Rewelacyjna rekomendacja. Akcje liderem GPW
(Emily2k/Dreamstime.com)
bEpXOHgB

Wyłączając spółki groszowe, obecnym liderem wzrostów na GPW jest Atende. Akcje firmy z branży informatycznej idą w górę o ponad 13 procent po _ bardzo mocnej _ rekomendacji analityków.

Dzisiaj rano pojawiła się informacja, że analitycy Dr Kalliwoda Research rekomendują kupno akcji Atende. Jeden walor spółki wyceniają na 3,20 złotego, czyli prawie 34 procent powyżej wczorajszego kursu zamknięcia (2,39 złotego).

- _ Z EV/EBITDA na poziomie 5,7x, spółka wydaje się atrakcyjnie wyceniona. Ponadto podoba nam się polityka dywidendowa Atende, która przewiduje wypłatę 30-50 procent rocznego zysku netto _ - napisali analitycy w swoim raporcie.

bEpXOHgD

Spora część potencjału wzrostowego spółki, na który zwracają uwagę eksperci, już jednak zniknęła. Papiery informatycznej firmy obecnie drożeją bowiem o ponad 13 procent. Tym samym akcje Atende - wyłączając spółki groszowe - są liderem wzrostów na rodzimej giełdzie.

Zobacz dzisiejsze notowania spółki Atende Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka ma bardzo ambitne cele na ten rok. - _ Rozsądne wyniki w firmie, która się rozwija, powinny być powyżej rynku, czyli w naszym przypadku około 20-30 procent rocznie. Przewidujemy, że nasze wyniki będą rozsądne _ - zapowiadał na początku września prezes Atende Roman Szwed.

W drugim kwartale tego roku spółka wypracowała zysk netto na poziomie 2,62 miliona złotych, przy przychodach sięgających 64,27 mln złotych. Atende - jak podaje spółka na swojej stronie internetowej - jest liderem polskiego rynku integracji sieciowej, budowy nowoczesnych centrów danych oraz cloud computing.

bEpXOHgJ

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEpXOHhe
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)