Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jj auto
18.06.2014 11:28

Spółka dnia: Słaby debiut drugiej spółki z Chin na GPW

Akcje firmy będą jednocześnie notowane na giełdzie we Frankfurcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

JJ Auto to już 59. zagraniczna spółka, która zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej kurs na otwarciu wzrósł jednak o zaledwie 0,03 procent.

JJ Auto to chiński producent i dystrybutor części samochodowych. To jednocześnie druga firma z tego kraju, która weszła na warszawski parkiet.

- _ Wybraliśmy Warszawę, gdyż jest to główny rynek giełdowy w Europie Wschodniej, który dynamicznie się rozwija, prześcigając np. giełdę w Wiedniu. Większość zapisów inwestorów indywidualnych miała miejsce w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom naszych akcjonariuszy _ - powiedział Jianhui Ye, prezes spółki JJ Auto.

_ - Liczymy na to, że w przyszłości w Warszawie pojawi się jeszcze więcej spółek z tej części świata. Mamy dla nich ofertę w postaci szybkiej ścieżki IPO w porównaniu do ich rodzimych krajów, a także spore grono inwestorów zainteresowanych nowymi możliwościami inwestycyjnymi - _ dodaje Paweł Graniewski, wiceprezes GPW.

Akcje chińskiej spółki będą notowane jednocześnie na parkiecie we Frankfurcie, gdzie zadebiutowały dwa dni temu. Sama działalność firma prowadzi praktycznie wyłącznie na rynku chińskim. Obecnie zatrudnia ponad 600 osób.

Oferta publiczna JJ Auto objęła 100.240 akcji sprzedanych po 7,17 euro. W ubiegłym roku JJ Auto miała przychody w wysokości 108,5 miliona euro, wyższe o 17,3 procent w porównaniu do 2012 roku. Zysk brutto wyniósł 24,6 miliona euro i był o 14,1 procent wyższy niż rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: jj auto, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz