Notowania

gtc
11.03.2013 11:30

Spółka dnia: Strata o 100 procent wyższa od prognoz. Co z akcjami?

Spółka z WIG20 mocno rozczarowała swoimi wynikami na wszystkich poziomach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jhorrocks/iStockphoto)

*W czwartym kwartale 2012 roku strata netto spółki GTC przekroczyła 70 milionów euro. To wynik ponad dwukrotnie gorszy od średniej prognoz analityków. Inwestorzy początkowo zareagowali wyprzedażą akcji, obecnie jednak do gry wkroczyli kupujący. *

Strata netto GTC wyniosła 71,9 mln euro, strata na poziomie operacyjnym 63,8 mln euro, a przychody grupy sięgnęły 34 mln euro. Analitycy - sondowani przez Polską Agencję Prasową - _ oczekiwali _ średnio straty netto na poziomie 33,6 mln euro, straty operacyjnej wynoszącej 13,3 mln euro i przychodów na poziomie 37 mln euro.

Deweloper rozczarował więc wynikami na wszystkich poziomach. Nic zatem dziwnego, że w pierwszych minutach sesji był najsłabszym ogniwem WIG20, a strata na jego akcjach przekraczała już 2 procent. Obecnie uaktywnili się jednak kupujący. Papiery spółki nie tylko już nie tanieją. Około 1-proc. wzrost zapewnia im miejsce w gronie liderów WIG20.

Sprawdź, jak dziś radzą sobie akcje GTC Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W całym 2012 roku strata netto GTC wyniosła 96 mln euro, strata operacyjna - 51,3 mln euro, a przychody grupy sięgnęły 147,6 mln euro. Spółka prowadzi aktywną działalność nie tylko w Polsce. Działa również na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i Ukrainie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: gtc, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz