Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

Spółka dnia: W rok plus 90 procent, ale nadal rekomendują zakup

0
Podziel się

MCI Management może podrożeć o jedną trzecią, wynika z raportu Noble Securities.

Spółka dnia: W rok plus 90 procent, ale nadal rekomendują zakup
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)
bDADiaut

O ponad 30 procent w ciągu najbliższych 9 miesięcy mogą podrożeć papiery MCI Management, funduszu private equity, wynika z rekomendacji Noble Securities. Analitycy w pierwszym raporcie dla tej spółki zalecają _ kupuj _.

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego spółki rośnie, a częściowe lub całkowite wyjście z ABC Data oraz upublicznienie Private Equity Managers będzie kontynuacją tego trendu, czytamy w najnowszej rekomendacji DM Noble Securities. _ _

Pozytywnie na notowania będzie wpływać sytuacja na rynkach. _ Naszym zdaniem spółka stanowi dobrą ekspozycję na dalszą kontynuację hossy giełdowej - _ czytamy w sprawozdaniu. Analitycy spodziewają się wzrostu wycen - zwłaszcza w segmecie spółek średnich i małych z portfela MCI, co pozytywnie wpłynie na wyniki.

bDADiauv
MCI Management. Wyniki i prognozy
- 2010 2011 2012 2013P 2014P 2015P
źródło: spółka, Noble Securities
przychody ze sprzedaży 12 34 32 65 33 39
zysk netto 156 17 41 208 101 118

Analitycy wskazują też na czynniki ryzyka związane z prognozą. Najważniejsze to ograniczona płynność i koncentracja inwestycji oraz uzależnienie od notowań giełdowych spółek portfelowych i koniunktury giełdowej w ogóle, czytamy w raporcie.

Papiery spółki po rekomendacji zaczęły drożeć i obecnie rynek wycenia je na poziomie około 10,3 zł. Od początku grudnia ubiegłego roku spółka podrożała już o około 90 procent.

Notowania MCI od grudnia 2012 roku

bDADiauB

Spółka z kwartału na kwartał poprawia też wyniki. W trzecim kwartale firma osiągnęła 79,3 miliona złotych skonsolidowanego zysku, względem straty 6,1 mln złotych rok wcześniej. EBIT w tym czasie wyniósł 82,1 mln zł (wobec 7,6 mln zł rok wcześniej), a przychody 5,8 mln złotych (spadek z 7,8 mln zł rok wcześniej). Aktywa pod zarządzeniem na koniec września wyniosły 1,51 mld złotych w stosunku do 830 milionów na koniec 2012 roku.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDADiauW
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)