Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Zamiast połączenia olbrzymia dywidenda. Kurs w górę

0
Podziel się:

Famur nie połączy się z Kopeksem, ale wypłaci ponad 400 milionów złotych w postaci dywidendy.

Spółka dnia: Zamiast połączenia olbrzymia dywidenda. Kurs w górę
(Famur)
bEUvqrFN

Famur zrezygnował z kupna akcji Kopeksu i zapowiedział, że będzie rozwijał się korzystając z własnych zasobów. Poinformował także o wypłacie ponad _ 17-procentowej dywidendy _. Wiadomości spodobały się inwestorom. Kurs akcji spółki rośnie o niemal 5 procent, a Famur lideruje wzrostom w indeksie WIG50.

Jak wynika z komunikatu spółki, odstąpienie od przysługującego jej prawa realizacji opcji kupna papierów dających niemal 10 procent w ogólnej liczbie głosów na walnym Kopeksu jest związane z upływem terminu obowiązywania umowy (30 czerwca) oraz brakiem porozumienia pomiędzy Famurem, Kopeksem oraz ich akcjonariuszami w temacie połączenia obu firm.

Również wczoraj wieczorem spółka poinformowała, że jej akcjonariusze zdecydowali o wypłacie 84 groszy na akcję w postaci dywidendy.. Dniem dywidendy jest 9 lipca, a dniem jej wypłaty 25 lipca. W sumie na ten cel zostanie przeznaczone 404,5 miliona złotych z zysku za 2013 rok oraz z poprzednich lat. Licząc do wczorajszego kursu zamknięcia, stopa dywidendy wyniesie ponad 17 procent.

bEUvqrFP

Wiadomości _ zaraportowane _ przez Famur spodobały się giełdowym graczom. Akcje producenta maszyn górniczych drożeją aktualnie o niemal 5 procent, co oznacza, że spółka lideruje wzrostom w gronie średniaków (WIG50). Obroty jej akcjami wynoszą obecnie niemal 850 tysięcy złotych.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Famuru Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEUvqrGq
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)