Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Zaskakujące wyniki i zapowiedzi. Akcje wystrzeliły

0
Podziel się:

Zysk netto Wojasa okazał się wyższy niż wynikało to z jej raportu kwartalnego.

Spółka dnia: Zaskakujące wyniki i zapowiedzi. Akcje wystrzeliły
(Vnosokin/Dreamstime)
bEIPUASZ

Akcje Wojasa drożeją o niemal 10 procent, co zapewnia producentowi obuwia miejsce w gronie liderów warszawskiej giełdy. Inwestorów do kupowania zachęciła potencjalna dywidenda oraz wyższe zyski.

Wczoraj w nocy Wojas opublikował sprawozdanie finansowe za 2013 rok. Choć spółka już wcześniej prezentowała raport za czwarty kwartał ubiegłego roku, w którym prezentowała również dane zbiorcze za cały rok, to z najnowszego dokumentu wynika, że zarobiła więcej.

Z opublikowanego 28 lutego raportu _ można wyczytać _, że w 2013 roku zysk netto Wojasa wyniósł 9,8 miliona złotych. Z przesłanego wczoraj raportu wynika natomiast, że spółka w tym czasie _ zarobiła na czysto _ 9,98 miliona złotych. Różnica wyniosła więc niecałe +180 tysięcy złotych.

bEIPUATb

W raporcie rocznym spółka poinformowała również, że zarząd Wojasa rozważy rekomendowanie akcjonariuszom dywidendy z ubiegłorocznych zysków. Jej wysokość może wynieść od 0,1 do 0,15 złotego na akcję. Warto przypomnieć, że spółka nie wypłacała dywidendy z zysku osiągniętego w 2012 roku.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Wojas i o pozostałych spółkach z GPW

Choć akcje Wojasa notowania rozpoczęły niewiele powyżej wczorajszego zamknięcia, to inwestorzy bardzo szybko ruszyli do ich kupowania. Obecnie kurs spółki rośnie już o niemal 10 procent, co - wyłączając _ groszówki _ - zapewnia jej miejsce w pierwszej trójce najmocniej dziś zyskujących firm na GPW.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Wojasa Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEIPUATh

Wojas to jeden z największych producentów obuwia w Polsce. Na warszawskiej giełdzie spółka pojawiła się w 2008 roku. Działa nie tylko na polskim rynku. Swoje salony ma również na Słowacji i Ukrainie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEIPUATC
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)