Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wahania kursu KGHM. Notowania spółki odbiły się od poziomu 100 złotych

Spółka planuje w tym roku rozpocząć eksploatację kopalni Sierra Gorda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe KGHM)

KGHM przedstawił plany inwestycyjne, w których podaje, że jeszcze w tym roku ma ruszyć eksploatacja kopalni w Chile. Wysokie nakłady zostaną zrekompensowane wydobyciem na poziomie ponad 100 tysięcy ton rocznie. Inwestorzy zareagowali pozytywnie na dzisiejsze informacje, ale jeszcze nie dawno akcje spółki sporo traciły.

Miedziowy KGHM planuje zainwestować 4,25 miliarda złotych. Taką informację podała dziś rano spółka z Lubina. W uzasadnieniu podano, że w planach jest odtworzenie majątku oraz kontynuowanie rozpoczętych projektów strategicznych. Dwa dni wcześniej zapadła natomiast decyzja rady nadzorczej dotycząca budżetu.

Jedna z największych polskich spółek zmierza ukończyć prace i rozpocząć eksploatację kopalni Sierra Gorda w Chile. Uruchomienie jest przewidziane na drugi kwartał 2014 roku, a szacowane wydobycie w tym roku to 70 tysięcy ton. Docelowo jej maksymalne zdolności produkcyjne mają wynieść 110 tysięcy ton, czyli o 57 procent więcej.

Poza tym KGHM chce rozpocząć prace związane z przygotowaniem do budowy kopalni Victoria. Prace przy pierwszym szybie rozpoczą się prawdopodobnie w pierwszej połowie września. W przypadku kopalni Afton Ajax przygotowany jest obecnie plan alternatywnego zagospodarowania. Spółka ubiega się tam o pozwolenie na eksploatację złoża.

Na rodzimym rynku KGHM planuje udostępnienie obszaru Głogów Głęboki Przemysłowy oraz modernizację pirometalurgii HM Głogów I i II.

W reakcji na te informacje akcje spółki radzą sobie dziś bardzo dobrze. Ich wzrost jest największy spośród dużych spółek notowanych w indeksie WIG20. Wzrost to około 1,5 procent. W perspektywie miesiąca sytuacja nie wygląda już tak dobrze. Od początku marca notowania jej akcji straciły około 10 procent i przez pewien czas znalazły się poniżej poziomu 100 złotych.

Notowania akcji KGHM w marcu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W środę pojawiła się informacja dotycząca budżetu spółki. Zarząd poinformował, że rada nadzorcza zaakceptowała budżet na 2014 roku. Jego szczegóły są przedmiotem konferencji spółki, która rozpoczęła się o godzinie 10:30.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce KGHM i o pozostałych spółkach z GPW

W ocenie władz kolejne miesiące mogę przynieść wzrost cen miedzi. Mają się do tego przyczynić m.in. fundamentalne dane z chińskiej gospodarki, a przede wszystkim wzrost gospodarczy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kgh, spółka dnia, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz