Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki CCC. Zarobili dużo więcej, bo sprzedali więcej butów

0
Podziel się:

CCC otworzyła nowe salony m.in. w Niemczech, Słowenii, Węgrzech, Czechach oraz Austrii.

Wyniki CCC. Zarobili dużo więcej, bo sprzedali więcej butów
(Prebranac/Dreamstime)

CCC chwali się dobrymi wynikami. W przeciwieństwie do pierwszego kwartału poprzedniego roku osiągnęli zysk. Spółka skupia się przede wszystkim na rozwoju sieci sprzedaży, co widać po ilości nowo otwartych placówek m.in. za granicą.

Producent obuwia zarobił w pierwszym kwartale 2014 roku 416 tysięcy złotych. Wynik jest dużo lepszy rok do roku, gdyż w pierwszych trzech miesiącach poprzedniego roku spółka straciła łącznie 39,7 mln złotych.

Przychody spółki wzrosły o 62,5 procent, a o ponad 300 procent urosły przychody finansowe. Rozkład przychodów na miesiące pokazuje, że sprzedaż ma charakter sezonowy. Lepszy dla CCC był drugi i czwarty kwartał. Na te tendencje silnie oddziałuje pogoda, która powoduje przyspieszanie lub opóźnienie okresu wzmożonej sprzedaży.

W raporcie spółka chwali się ekspansją zagraniczną. CCC otworzyła cztery sklepy w Czechach, trzy w Austrii oraz dwa na Węgrzech i w Słowenii. Po jednym sklepie otwarto na terenie Niemiec, Chorwacji. W ramach franczyzy działalność rozpoczął sklep w Rumunii i na Ukrainie.

Spółka jest również obecna na takich rynkach jak Słowacja, Węgry, Turcja, gdzie realizuje działalność prowadząc sklepy własne. W Rosji, Łotwie, Rumunii, Kazachstanie, Ukrainie CCC otwiera sklepy na zasadach franszyzy.

Liczba sklepów CCC na poszczególnych rynkach zagranicznych*
*(stan na 31.03.2014 r.) Źródło: CCC
Czechy 74
Słowacja 25
Węgry 52
Niemcy 5
Austria 9
Turcja 2
Chorwacja 4
Słowenia 4

Wyniki zostały w umiarkowanie entuzjastyczny sposób przyjęte. Dziś w pierwszych minutach handlu akcje CCC rosły o prawie 3 procent. Teraz dynamika nieco osłabła. Około godziny 12-tej rosły o 1,3 procent i kosztowały 115 złotych.

Zobacz, jak wyglądają notowania CCC podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce CCC i o pozostałych spółkach z GPW

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)