Notowania

Zysk Orange Polska w górę o ponad 230 procent, ale...

Inwestorzy nie ruszyli jednak do kupowania jego akcji. Sprawdź, dlaczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(autor/CC/Flickr)

W pierwszym kwartale tego roku spółka Orange Polska zarobiła 271 milionów złotych. To o niemal 235 procent więcej niż przed rokiem, kiedy zysk netto telekomu wyniósł 81 milionów złotych. Ten _ skok _ to jednak przede wszystkim efekt sprzedaży Wirtualnej Polski.

Warto jednak dodać, że to jednorazowe zdarzenie zostało uwzględnione również w prognozach analityków, a mimo tego spółka zdołała zdecydowanie je przebić. Średnia prognoz ekspertów ankietowanych przez PAP wynosiła 228,9 mln złotych. Zysk zaraportowany przez Orange był więc ponad 18 procent wyższy.

Lepiej od prognoz wypadł również wynik na poziomie EBITDA (przed uwzględnieniem odsetek, podatków i amortyzacji). W pierwszych trzech miesiącach 2014 roku wyniósł 1,14 mld złotych, podczas gdy analitycy oczekiwali wyniku na poziomie 1,01 mld złotych.

Reakcja inwestorów na zaprezentowane przed sesją wyniki była jednak daleka od optymizmu. Akcje Orange Polska przez większą część dotychczasowych notowań znajdowały się poniżej swojego wczorajszego zamknięcia. Obecnie kurs oscyluje w jego okolicach, ale szanse na mocniejszy ruch w górę skutecznie ogranicza kwestia przychodów.

Zobacz, jak dziś radzą sobie akcje Orange Polska Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Na tym poziomie telekomunikacyjny gigant bowiem rozczarował. W pierwszych trzech miesiącach tego roku przychody ze sprzedaży sięgnęły niemal 3 miliardy złotych. To około 8 procent gorzej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale też słabiej od prognoz analityków (3,06 miliarda złotych). Tradycyjnie już, najbardziej _ oberwało się _ segmentowi telefonii stacjonarnej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: orange polska, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz