Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bez porozumienia w USA. Reakcja cen ropy naftowej?

0
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają. W USA nadal nie ma porozumienia ws. budżetu - podają maklerzy.

Bez porozumienia w USA. Reakcja cen ropy naftowej?
(Karlnaundorf/Dreamstime)
bEDuGHFh

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 101,18 USD, po spadku o 3 centy.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 6 centów, do 110,02 USD za baryłkę. Kontrakty na listopad wygasają w środę. Brent na XII bez zmian po 109,42 USD/b.

W USA nadal nie ma rozwiązania w sprawie budżetu. Przywódcy Demokratów i Republikanów w Senacie USA, Harry Reid i MitchMcConnell, nie zdołali osiągnąć we wtorek porozumienia w sprawie tymczasowego wznowienia finansowania rządu i podniesienia pułapu długu publicznego.

bEDuGHFj

Źródła w Senacie poinformowały, że rozmowy są kontynuowane. Porozumienie ma być blisko, ale pozostają do uzgodnienia istotne szczegóły. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia mówiły, że zarówno Reid, jak i McConnell wyrażają optymizm co do szans zawarcia porozumienia.

W środę obie izby Kongresu mają zebrać się na posiedzeniach plenarnych. Przygotowywany przez ponadpartyjną grupę senatorów plan zakłada podniesienie limitu zadłużenia USA do 7 lutego oraz przyjęcie nowej ustawy o finansowaniu rządu do 15 stycznia.

W tym czasie Demokraci i Biały Dom oraz Republikanie mieliby osiągnąć porozumienie w sprawie długoterminowej polityki fiskalnej, która ograniczyłaby wzrost amerykańskiego zadłużenia.

Analitycy wskazują, że nawet w przypadku uchwalenia planu przez Senat, w którym Demokraci posiadają większość, perspektywy jego przyjęcia przez kontrolowaną przez Republikanów Izbę Reprezentantów są niepewne.

bEDuGHFp

Republikanie nie zdołali we wtorek doprowadzić do głosowania na plenarnym posiedzeniu Izby Reprezentantów nad ich planem wyjścia z impasu. Kolejna próba ma być podjęta w środę.

Sekretarz skarbu Jack Lew ostrzegał wielokrotnie, że w najbliższy czwartek rząd USA nie będzie miał możliwości zaciągania dalszych pożyczek na bieżącą działalność, jeśli Kongres nie podniesie limitu długu publicznego wynoszącego obecnie 16,7 biliona dolarów.

_ Rynek na razie przyjmuje postawę +poczekamy-zobaczymy+ jeśli chodzi o prowadzone w USA rozmowy w sprawie budżetu i limitu długu _ - mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney.

_ Możemy mieć większe wahania cen surowców _ - dodaje. We wtorek ropa w USA staniała o 1,20 USD do 101,21 USD/b, najniżej od 2 lipca br.

bEDuGHFK
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)