Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi i ropy spadają

0
Podziel się:

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje trzeci dzień z rzędu, po informacjach sugerujących spowolnienie w amerykańskim sektorze wytwórczym, które mogą się wiązać z osłabieniem popytu na metale w USA.

Ceny miedzi i ropy spadają
(MGSpiller/CC/Flickr)

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień traci rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 0,25 USD czyli 0,3 proc., osiągając cenę 76,37 USD.

Indeks aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork spadł w lipcu do 5,08 pkt z 19,57 pkt w poprzednim miesiącu - podała w czwartek nowojorska Rezerwa Federalna (Central Bank of New York). Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie w lipcu 18 pkt.

Indeks Philadelphia Fed w lipcu spadł do 5,1 pkt z 8,0 pkt czerwcu - podał Fed z Filadelfii w czwartek w komunikacie. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 10,0 pkt.

Ekonomiści monitorują indeksy Fedu w Nowym Jorku i Filadelfii, traktując je jako wskazówki do szacunków aktywności wytwórczej w Stanach Zjednoczonych w bieżącym miesiącu. Oficjalne dane dotyczące wytwórczości w lipcu będą opublikowane 2 sierpnia.

_ - Wiadomości ekonomiczne sugerują spowolnienie wzrostu gospodarczego _ - mówi Victor Shum z Purvin & Gertz Inc.

_ - Wielu inwestorów w obecnej sytuacji odnosi wrażenie, że ceny ropy kształtujące się powyżej USD 75,00 moga być odrobinę wyższe, niż być powinny _ - dodaje analityk.

Miedź też tanieje

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zniżkowały, zmierzając do zakończenia tygodnia spadkiem, w obliczu sygnałów sugerujących spowolnienie gospodarek Chin i USA.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME w Londynie potaniała o 0,2 proc., do 6.665,00 USD za tonę. Spadek w ujęciu tygodniowym wynosi jak dotąd 1,4 procent.

Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na październik wzrósł o 0,7 proc., do 53.260 juanów (7.865 USD).

Wzrost gospodarczy Chin zwolnił w drugim kwartale do 10,3 proc. rdr, a produkcja przemysłowa w czerwcu straciła tempo wzrostu w większym stopniu, niż przewidywali ekonomiści.

Amerykańska Rezerwa Federalna obniżyła prognozy wzrostu amerykańskiej gospodarki, i sprzedaż detaliczna w USA spadła bardziej niż oczekiwano.

_ - Giełdy negatywnie zareagowały na te dane, co pogorszyło nastroje wśród inwestorów na rynku metali, którzy oczekiwali wskazówek co do dalszego kierunku cen metali _ - mówi Zhang Hao, analityk Citic Newedge Futures Co. z Szanghaju.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)