Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi najwyższe od 2008 roku

0
Podziel się

Na zainteresowanie inwestorów wpływają dobre dane makro z gospodarki USA i Chin.

Ceny miedzi najwyższe od 2008 roku
(H-Gall/iStockphoto)
bEhnWdmd

Ceny miedzi w Londynie rosną podczas tej sesji i są na najwyższym poziomie od sierpnia 2008 r. po dobrych danych makro z gospodarki USA i Chin, co wpływa na poprawę sentymentu na rynkach - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie teraz jest wyceniana na 8.076,00 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,8 proc. Wcześniej metal zdrożał do 8.085 USD/t.Na rynku pojawił się optymizm po danych federacji logistyki w Chinach, która podała, że wskaźnik PMI wzrósł we wrześniu do 53,8 z 51,7 pkt w sierpniu.

To najlepszy wynik od 4 miesięcy.Również w USA niespodziewanie poprawiła się aktywność w biznesie i zanotowano mniejszą liczbę nowych bezrobotnych.Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 16 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 453 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

bEhnWdmf

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 25 września wyniesie 460 tys. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła o 83 tys. i wyniosła 4,457 mln w tygodniu, który skończył się 18 września - podał Departament Pracy.

Analitycy spodziewali się tutaj 4,473 mln osób, wobec 4,540 mln tydzień wcześniej, po korekcie. _ Warunki w gospodarce USA są lepsze, również globalnie, od tego jak je odbieramy _ - mówi James Paulsen, główny strateg inwestycyjny w Wells Capital Management.

bEhnWdmG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)