Notowania

giełda
21.01.2013 08:40

Ceny miedzi ponownie w górę. Zobacz dlaczego

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną z powodu poprawy danych makro z amerykańskiej gospodarki - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana po 8.085,25 USD za tonę, po wzroście o 0,3 proc.Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec kosztuje 3,6705 USD, po spadku o 0,2 proc.W Chinach na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na kwiecień staniała o 0,2 proc. do 58.260 juanów (9.369 USD).Sentyment inwestorów poprawił się po czwartkowych danych z rynku nieruchomości w USA.

Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA wzrosła w grudniu do 954 tys. w ujęciu rocznym, z 851 tys. w listopadzie po korekcie - podał Departament Handlu. Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych, nowych inwestycji wyniesie 890 tys.Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę, wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze, wzrosła zaś do 903 tys. z 900 tys. poprzednio po korekcie - podał Departament Handlu.

Analitycy spodziewali się liczby nowych pozwoleń na poziomie 905 tys. _ Dane makro z USA przyniosły ze sobą pozytywne oczekiwania inwestorów co do wzrostu gospodarczego w tym kraju _ - mówi Wei Hongjie, analityk Beite Futures Co."W tym roku zobaczymy też prawdopodobnie stabilizację w globalnej gospodarce, a to wesprze jeszcze ceny metali" - dodaje.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz