Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi spadają, bo globalne spowolnienie może ograniczyć popyt

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu spekulacji, że spowolnienie w gospodarkach USA i Chin może wpłynąć na spadek popytu

Ceny miedzi spadają, bo globalne spowolnienie może ograniczyć popyt
(materiały prasowe/kghm.pl)

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu spekulacji, że spowolnienie w gospodarkach USA i Chin może wpłynąć na spadek popytu - podają maklerzy. *

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana po 8.877,25 dolarów za tonę, po spadku notowań o 0,3 procenta. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi tanieje o 0,4 proc. do 4,0360 dolarów.

Z kolei tona miedzi na giełdzie metali w Szanghaju staniała w dostawach na październik o 0,8 proc. do 66.780 juanów (10.454 dolarów).

_ Fundamenty na rynku miedzi nie są złe, ale niepewność co do sytuacji gospodarczej w USA i problemy z zadłużeniem w Europie ograniczają możliwe realne wzrosty notowań _ - mówi Xiao Wei, analityk Industrial Futures Co w Szanghaju.

_ Również gospodarka Chin znacząco przyhamowuje _ - uważa Bart van Ark, główny ekonomista Conference Board.

Po południu inwestorzy poznają dane z USA o liczbie rozpoczętych nowych budów w lipcu i wydanej w tym czasie liczbie nowych pozwoleń na budowę.

Analitycy prognozują, że w ub. miesiącu liczba rozpoczętych nowych budów spadła o 4,6 proc. mdm, do 600 tys. z 629 tys. w czerwcu. Spodziewany jest też spadek liczby wydanych nowych pozwoleń na budowę - o 1,9 proc. mdm, do 605 tys. z 617 tys. w czerwcu.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)