Notowania

miedź
10.07.2013 08:44

Ceny miedzi spadają. To głównie efekt...

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają drugi dzień z rzędu po danych o handlu zagranicznym Chin, które okazały się gorsze od oczekiwań - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają drugi dzień z rzędu po danych o handlu zagranicznym Chin, które okazały się gorsze od oczekiwań - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME traci 0,4 proc. i kosztuje 6704,75 USD za tonę.

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na październik potaniała o 1,5 proc. do 48 tys. 200 juanów (7858 USD) za tonę. Miedź w dostawach na wrzesień na Comex w Nowym Jorku spadła o 0,8 proc. do 3,0405 USD za funt.

Wartość importu Chin spadła w czerwcu o 0,7 proc. rok do roku, po spadku o 0,3 proc. miesiąc wcześniej, natomiast eksport zmniejszył się w czerwcu o 3,1 proc. rok do roku wobec wzrostu o 1,0 proc. w maju. Analitycy spodziewali się, że w czerwcu import wzrośnie o 6,0 proc. w ujęciu rocznym, a eksport o 3,7 proc.

Nadwyżka w handlu zagranicznym Chin w czerwcu wzrosła do 27,1 mld dolarów z 20,4 mld dolarów przed miesiącem. Tutaj analitycy oczekiwali 27,8 mld dolarów.

_ - Pesymizm wywołany przez słabe dane o handlu zagranicznym Chin przysłoniły pozytywne wnioski z odbicia w imporcie miedzi _ - ocenił Xu Liping, analityk HNA Topwin Futures._ - Obawy o sytuację makroekonomiczną Chin utrzymują się _ - dodał.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz