Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi spadły z rekordowych poziomów

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w środę, po osiągnięciu we wtorek rekordowego poziomu - podają maklerzy.

Ceny miedzi spadły z rekordowych poziomów
(materiały prasowe/kghm.pl)
bDBuIYdh

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w środę, po osiągnięciu we wtorek rekordowego poziomu - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie staniała rano o 1,1 proc. do 9 tys. 476 USD za tonę.

We wtorek kontrakt ten zwyżkował do rekordowych 9 tys. 754 USD za tonę. W Szanghaju za tonę miedzi w dostawach na kwiecień trzeba w środę zapłacić 70 tys. 810 juanów za tonę (10 tys. 682 USD), po spadku notowań o 2,2 proc. To największy spadek ceny miedzi w Chinach od 23 listopada ub. roku.

Inwestorzy przystąpili do wyprzedaży metalu oceniając, że wzrosty cen podczas ostatnich kilku sesji starego roku były przesadzone.

bDBuIYdj

_ - W takiej sytuacji korekta jest zdrowym zjawiskiem _ - mówi Gao Jie, analityk Dayou Futures Co. w Szanghaju. - _ Przy obecnych poziomach cen miedzi prawie nie ma kupujących _ - dodaje.

Międzynarodowa grupa badań rynku miedzi (ICSG) ocenia, że w 2011 r. deficyt miedzi na rynkach metali wyniesie 435 tys. ton.

bDBuIYdK
surowce
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)