Notowania

miedź
05.04.2013 08:43

Ceny miedzi w Londynie blisko 8-miesięcznych minimów

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są blisko najniższych poziomów od 8 miesięcy. To wynik obaw, że spowalnia wzrost gospodarczy w Chinach, które zużywają tego metalu najwięcej na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są blisko najniższych poziomów od 8 miesięcy. To wynik obaw, że spowalnia wzrost gospodarczy w Chinach, które zużywają tego metalu najwięcej na świecie * *- podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7428,50 USD za tonę, po spadku o 0,2 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj bez zmian po 3,3550 USD. Giełda metali w Szanghaju nie działa w czwartek i piątek z powodu święta.

_ - Pytania o tempo wzrostu gospodarczego w Chinach i obawy o kryzys w Europie będą ograniczać możliwe wzrosty cen metali _ - oceniają analitycy RBC Capital Markets.

Tymczasem zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali LME w Londynie wzrosły w czwartek już 34. sesję z rzędu. Obecnie wynoszą one 579 tys. 175 ton. To najwyższy poziom zapasów miedzi od października 2003 roku.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz