Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie lekko rosną

0
Podziel się:

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień staniała o 0,3 procent.

Ceny miedzi w Londynie lekko rosną
(AP/Fotolink/East News)
bECVpleJ

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie lekko rosną. Notowania niklu są najwyższe od ponad 2 lat - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.669,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,2 procent.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień staniała o 0,3 procent do 46.790 juanów (7.510 USD). Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na lipiec drożeje o 0,3 procent do 3,0405 USD.

Na giełdzie metali LME w Londynie notowania niklu są za to najwyższe od ponad 2 lat. Jego cena wzrosła o 3 proc. do 19.215 USD za tonę. To najwyższy poziom od marca 2012 roku.

bECVpleL

Notowania tego metalu rosną, bo nasilają się obawy, że globalne dostawy niklu mogą zostać zakłócone z powodu eskalacji konfliktu Ukraina-Rosja.

Na dodatek Indonezja, największy producent niklu na świecie, ograniczyła od stycznia eksport tego metalu.

_ - Nikiel jest teraz najpopularniejszym metalem wśród spekulantów z powodu obaw o możliwe zakłócenia w jego dostawach _ - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali z Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu. Nikiel zdrożał od początku 2014 r. o 37 procent.

bECVplfm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)