Notowania

miedź
31.01.2011 08:58

Ceny miedzi w Londynie rosną

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną podczas tej sesji w reakcji na oczekiwania, że w Chinach nastąpi odbicie popytu po zakończeniu obchodów związanych z Nowym Rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną podczas tej sesji w reakcji na oczekiwania, że w Chinach nastąpi odbicie popytu po zakończeniu obchodów związanych z Nowym Rokiem - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9 tys. 703 USD za tonę, po wzroście notowań o 1,8 proc. Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na kwiecień zdrożał zaś o 2,6 proc. do 73 tys. 610 juanów (11 tys. 167 USD) za tonę. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi drożeje o 1,0 proc. do 4,4155 USD.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę w Szanghaju spadły już drugi tydzień z rzędu, do 129 tys. 250 ton.

_ - Ostatnie zmiany krajowych zapasów miedzi mogą sugerować, że konsumenci zaczęli kupować metal, aby przygotować się do sezonu mocnego popytu po nowym roku _ - mówi Liu Tong, analityk Dayou Futures Co w Hunan.

Chiński rynek finansowy będzie zamknięty od 2 do 8 lutego. Miedź zdrożała na giełdzie metali w Londynie do najwyższego poziomu w historii 19 stycznia, gdy osiągnęła 9 tys. 781 USD za tonę.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: miedź, surowce, giełda, wiadomości, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz