Notowania

giełda
07.09.2012 08:35

Ceny miedzi w Londynie rosną po decyzji EBC

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na XII w transakcjach elektronicznych bez zmian wyceniany jest na 3,5150 USD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po ogłoszeniu w czwartek przez Europejski Bank Centralny planu skupu obligacji - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.725,00 USD za tonę, po wzroście o 0,3 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na XII w transakcjach elektronicznych bez zmian wyceniany jest na 3,5150 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na XII zdrożała o 0,2 proc. do 56.310 juanów (8.880 USD).

Europejski Bank Centralny podjął w czwartek decyzję w sprawie wprowadzenia programu skupu obligacji, zakładającego nieograniczony, sterylizowany skup aktywów. EBC będzie skupował obligacje o terminie zapadalności do 3 lat. Zadaniem programu jest zlikwidowanie zakłóceń na rynku obligacji.

Program skupu aktywów będzie w pełni efektywnym mechanizmem, który powstrzyma realizację destrukcyjnych scenariuszy, które potencjalnie stanowiłyby poważne zagrożenia dla stabilności w strefie euro - ocenił prezes EBC Mario Draghi.

_ - Miedź drożeje po komentarzach prezesa EBC i z powodu spekulacji, że oficjele zrobią więcej, aby stymulować wzrost gospodarczy _ - mówi Hwang Il Doo, starszy trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu.

Porównaj na wykresach notowania surowców Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, surowce
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz