Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie rosną. Po raz pierwszy od sześciu sesji

0
Podziel się:

To reakcja na komentarze szefa Fed Bena S.Bernanke, że gotów jest podjąć dalsze kroki, aby podtrzymać wzrost w amerykańskiej gospodarce.

Ceny miedzi w Londynie rosną. Po raz pierwszy od sześciu sesji
(Centrum prasowe KGHM S.A.)

To reakcja na komentarze szefa Fed Bena S.Bernanke, że gotów jest podjąć dalsze kroki, aby podtrzymać wzrost w amerykańskiej gospodarce.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 6.963,00 USD za tonę, po wzroście notowań o 2,4 proc.

_ - Rezerwa Federalna jest gotowa do podjęcia dodatkowych kroków w celu wsparcia wzrostu gospodarczego w USA _ - powiedział we wtorek Bernanke przed połączoną komisją ds. gospodarczych amerykańskiego Kongresu.

Bernanke ostrzegł jednak amerykańskich prawodawców przed działaniami, które mogłyby zaszkodzić ożywieniu gospodarczemu w USA.

_ - Fed będzie dalej dokładnie monitorował rozwój sytuacji w gospodarce i jest przygotowany do podjęcia dodatkowych kroków w celu promocji silniejszego ożywienia w kontekście stabilności cen _ - powiedział Bernanke.

Szef Fed zaapelował we wtorek do amerykańskich kongresmanów o działania fiskalne, które mogłyby wesprzeć ożywienie w USA.

_ - Ważnym zadaniem jest uniknięcie działań fiskalnych, które mogłyby zaszkodzić trwającemu w gospodarce amerykańskiej ożywieniu. Stworzenie wiarygodnego planu redukcji deficytu w dłuższym okresie nie musi wykluczać działań, które mogłyby uwzględnić wsparcie ożywienia w krótkim terminie _ - stwierdził Bernanke.

_ - Ceny miedzi w ciągu ostatnich 2 miesięcy pozostawały pod wpływem słabych danych makroekonomicznych _ - mówi Andrew Shaw, analityk Credit Suisse.

_ - Nadal uważamy jednak, że popyt na metale w Chinach pozostanie mocny _ - dodaje.

W sierpniu Chiny importowały 235.509 ton miedzi, o 21 proc. więcej niż w lipcu i najwięcej od stycznia br.

Porównaj na wykresach notowania surowców

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)