Notowania

miedź
01.06.2012 08:31

Ceny miedzi w Londynie rosną. Powód?

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych o PMI w przemyśle Chin - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Centrum prasowe KGHM S.A.)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych o PMI w przemyśle Chin - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.475,25 USD za tonę, po wzroście o 0,7 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi drożeje w dostawach na lipiec w transakcjach elektronicznych o 0,3 proc. i jest wyceniany po 3,3745 USD. Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na wrzesień zdrożała o 0,2 proc. do 54.610 juanów (8.575 USD).

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin wyniósł w maju 2012 roku 50,4 pkt wobec 53,3 pkt na koniec kwietnia - podano w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 52,0 pkt.

Wskaźnik PMI przygotowywany przez HSBC Holdings i Markit Economics spadł zaś do 48,4 pkt z 49,3 pkt - podano w oddzielnym wyliczeniu. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

- _ Słabsze od oczekiwań dane o PMI w przemyśle Chin spowodowały, że inwestorzy oczekują dodatkowych działań rządu Chin, aby pobudzić wzrost gospodarczy _ - mówi Hwang Il Doo, starszy trader metali w Korea Exchange Bank Futures Co.

- _ Te oczekiwania wpływają teraz na wzrost cen miedzi. Również ocenia się, że ceny metalu spadły wcześniej zbyt mocno, co sygnalizuje wkrótce techniczne odbicie _ - dodaje.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz