Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie rosną, szanse na dalsze odbicie

0
Podziel się:

Myślę, że ceny miedzi mają szansę na dalsze odbicie - mówi Judy Zhu, analityk na rynku surowców w Standard Chartered Bank w Szanghaju.

Ceny miedzi w Londynie rosną, szanse na dalsze odbicie
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bEswYlGt

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną. Są szanse na dalsze odbicie notowań - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.532,00 USD za tonę, po wzroście o 0,8 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj zwyżkuje o 0,9 proc. do 2,9795 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na maj zdrożała o 2,0 proc. do 45.050 juanów (7.279 USD).

_ Myślę, że ceny miedzi mają szansę na dalsze odbicie _ - mówi Judy Zhu, analityk na rynku surowców w Standard Chartered Bank w Szanghaju.

bEswYlGv

Inwestorzy bardziej jednak interesują się notowaniami niklu z powodu obaw o ograniczenie eksportu metalu przez Indonezję i sankcji nałożonych na Rosję przez UE i USA. Nikiel drożeje teraz na LME o 2,2 proc. do 16.225 USD za tonę.

_ To wszystko z powodu obaw o podaż metalu i eskalację napięcie na linii Ukraina-Rosja _ - mówi Hiroyuki Kikukawa, ekonomista firmy badawczej Nihon Unicom w Tokio. Rosyjski koncern OAO GMK Norilsk Nickel wyprodukował w 2013 r. 272.000 ton niklu. Ceny niklu wzrosły od początku 2014 r. o 17 proc.

bEswYlGW
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)