Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miedź
04.12.2013 08:06

Ceny miedzi w Londynie rosną. Wszytko przez...

Ceny wspierają też dane o PMI w Chinach - wskazują maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną, bo maleją jej zapasy. Ceny wspierają też dane o PMI w Chinach - wskazują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.987,50 USD za tonę, po wzroście o 0,4 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień zdrożał o 0,4 proc. do 3,1790 USD. Miedź w dostawach na luty na giełdzie metali w Szanghaju zdrożała o 0,2 proc. do 50.290 juanów za tonę (8.256 USD).

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali w Londynie LME spadły do najniższego poziomu od lutego i wynosiły we wtorek 418.750 ton. Ceny miedzi mają też wsparcie po danych PMI z Chin.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Chin, wyniósł w listopadzie 2013 roku 52,5 pkt. wobec 52,6 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano w wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

_ Na rynku miedzi mamy techniczne odbicie cen z powodu malejących jej zapasów i po danych PMI z Chin _ - mówi Hiroyuki Kikukawa, ekonomista Nihon Unicom Inc. w Tokio.

_ W tym tygodniu inwestorzy będą jeszcze z uwagą śledzić dane z amerykańskiego rynku pracy, które mogą być dla Fed kolejną wskazówką, czy rozpoczynać ograniczanie wspierania gospodarki _ - dodaje.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz