Notowania

miedź
12.09.2011 10:41

Ceny miedzi w Londynie spadają i są najniższe od 3 tygodni

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są najniższe od 3 tygodni. To reakcja na obawy, że kryzys zadłużenia w Europie jeszcze się rozszerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Oranhall/Dreamstime)

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są najniższe od 3 tygodni. To reakcja na obawy, że kryzys zadłużenia w Europie jeszcze się rozszerzy - podają maklerzy. *

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.705,75 dolarów za tonę, po spadku notowań o 1,3 procent. W piątek miedź w Londynie staniała o 3,2 proc., najmocniej od 5 sierpnia.

Na giełdzie w Szanghaju w poniedziałek jest świąteczna przerwa, a w piątek tona miedzi w dostawach na listopad była wyceniana po 67.620 juanów (10.574 dolarów).

Komisja Europejska poinformowała w niedzielę, że w najbliższych dniach wyśle do Grecji ekipę ekspertów, aby - po ogłoszeniu przez Ateny nowych środków ograniczenia deficytu - do końca września zawrzeć porozumienie w sprawie wypłaty kolejnej transzy pożyczki.

Anonimowe źródła rynkowe podają, że w tym tygodniu agencja ratingowa Moody's Investors Service może obniżyć rating kredytowy banków z Francji, BNP Paribas SA, Societe Generale SA i Credit Agricole SA. Banki te mają greckie obligacje.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz