Notowania

miedź
26.09.2012 08:45

Ceny miedzi w Londynie spadają, w Szanghaju rosną

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że stymulowanie gospodarek na świecie nie pobudzi jednak ich wzrostu - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że stymulowanie gospodarek na świecie nie pobudzi jednak ich wzrostu - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8 185 dol. za tonę.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na I 2013 zdrożała o 0,2 proc. do 59 300 juanów (9 406 dol.). Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na XII w transakcjach elektronicznych tanieje o 0,2 proc. i wyceniany jest na 3,7510 dolarów.

Prezes Banku Rezerw Federalnych w Filadelfii Charles Plosser ocenił, że plan stymulowania amerykańskiej gospodarki prawdopodobnie nie wesprze jednak jej wzrostu gospodarczego._ _

_ - Na rynku fizycznym nie ma poprawy i spodziewam się trendu spadkowego na rynku miedzi w ciągu następnych paru tygodni _ - mówi Zhang Tianfeng, analityk Dongxing Futures Co.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz