Notowania

miedź
03.09.2013 08:54

Ceny miedzi wahają się. Co niepokoi inwestorów?

Choć widać ożywienie gospodarcze od Chin po Europę, to inwestorzy nie zapominają o możliwości ograniczenia stymulowania gospodarki USA przez Fed.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie wahają się od spadków po małe wzrosty. Choć widać ożywienie gospodarcze od Chin po Europę, to inwestorzy nie zapominają o możliwości ograniczenia stymulowania gospodarki USA przez Fed - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.229,00 USD za tonę, bez zmian, choć wcześniej taniała o 0,2 proc. Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na grudzień staniała o 0,3 proc. do 52.340 juanów za tonę (8.551 USD). Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień drożeje o 1,8 proc. do 3,2910 USD.

_ - Po dobrych danych PMI z Chin i Europy, podanych w poniedziałek, teraz rynek koncentruje się na tym, kiedy Fed rozpocznie ograniczanie swojego programu stymulowania wzrostu gospodarczego w USA _ - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w sierpniu 2013 roku 50,1 pkt. wobec 47,7 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podał HSBC Holdings i Markit Economics w poniedziałek.

To największy wzrost tego wskaźnika od 3 lat i pierwsze wskazanie powyżej 50 pkt. od kwietnia br. Analitycy spodziewali się w sierpniu indeksu na poziomie 50,2 pkt.

Urząd statystyczny Chin i Federacja Logistyki podały wcześniej w swoich wyliczeniach, że wskaźnik PMI dla przemysłu w Chinach wzrósł w sierpniu do 51,0 pkt. z 50,3 pkt. zanotowanych w lipcu.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w sierpniu 2013 roku 51,4 pkt. wobec 50,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano w poniedziałek.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz