Notowania

ropa
31.07.2013 08:30

Ceny ropy blisko miesięcznych minimów

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje, ale jej notowania są blisko najniższych poziomów od miesiąca - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 103,30 USD, po zwyżce o 22 centy. Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 11 centów do 106,80 USD za baryłkę.

Inwestorzy oczekują na publikację o zapasach ropy w USA w ubiegłym tygodniu, które to dane po godz. 16.30 przedstawi Departament Energii USA (DoE). Analitycy oceniają, że w minionym tygodniu amerykańskie zapasy ropy naftowej spadły o 2,45 mln baryłek.

We wtorek w swoim raporcie o zapasach paliw w USA Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy surowca spadły w ub. tygodniu o 740 tys. baryłek.

_ - Teraz kluczowe dla oceny popytu na ropę będą dane z globalnej gospodarki. Bardzo ważne będą tu m.in. dane o PMI w Chinach, które zostaną opublikowane w czwartek _ - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney. We wtorek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 1,4 procent.

Tagi: ropa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz