Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy i miedzi spadają

0
Podziel się:

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku spada podczas tej
sesji w reakcji na oczekiwania inwestorów, że wzrosły jej amerykańskie zapasy.

Ceny ropy i miedzi spadają
(MGSpiller/CC/Flickr)

*Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje podczas tej sesji w reakcji na oczekiwania inwestorów, że wzrosły jej amerykańskie zapasy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień, zniżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 56 centów, czyli 0,8 proc., do 72,54 USD.

Do spadku cen surowca przyczyniło się też umocnienie dolara wobec euro wywołane obawami o globalny wzrost gospodarczy, który może wytracać tempo.

_ Cena ropy znów spada wskazując na niepewność panującą wśród inwestorów co do perspektyw dla globalnej gospodarki, a szczególnie dla USA _ - mówi Mike Sander, doradca inwestycyjny Sander Capital Advisors w Seattle.

_ - Nie ma raczej pozytywnych informacji _ - dodaje analityk.

W poniedziałek ropa w USA staniała o 1 proc. do 73,10 USD za baryłkę, najniższego poziomu zamknięcia od 6 lipca.

Od początku tego roku surowiec w USA staniał o 8,3 procent.

Ceny miedzi spadają

Ceny miedzi spadają na giełdach metali przed spodziewanymi słabymi danymi z rynku nieruchomości w USA - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME tanieje rano o 0,6 proc. do 7.210,00 USD za tonę.

**Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na grudzień tanieje zaś o 0,9 proc. do 56.640 juanów (8.329 USD).

_ - W tym momencie nie mamy byczych nastrojów, gdy chodzi o metale, bo inwestorów dręczą obawy o gospodarkę _ - mówi Chen Wenbin, analityk International Trade Futures Co.

W USA we wtorek zostaną opublikowane dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w lipcu.

Analitycy oceniają, że w ub. miesiącu sprzedaż spadła mdm o 13,4 proc., po spadku poprzednio o 5,1 proc., do 4,65 mln z 5,37 mln.

surowce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)