Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy naftowej blisko rekordów. Oto powód

0
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są blisko 2-miesięcznego maksimum z powodu poprawy sytuacji gospodarczej w USA - podają maklerzy.

Ceny ropy naftowej blisko rekordów. Oto powód
(MGSpiller/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 99,25 USD, po spadku o 7 centów. Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 7 centów, do 111,70 USD za baryłkę.

Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w III kwartale 2013 roku o 4,1 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w kolejnym wyliczeniu, w piątek. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB w III kwartale 2013 roku o 3,6 proc. Wcześniejsze wyliczenie mówiło o wzroście o 3,6 proc. kdk. W II kwartale 2013 roku PKB w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 2,5 procent.

_ - Inwestorzy patrzą na solidne wyniki w tym roku w poprawiającej się globalnej gospodarce, na czele z USA _ - mówi Ric Spooner, analityk CMC Markets w Sydney.

W piątek ropa na NYMEX w USA zdrożała o 28 centów do 99,32 USD za baryłkę, najwyżej na zamknięciu od 18 października. Od początku tego roku ropa w USA zdrożała o 8,1 procent.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)