Notowania

Przejdź na
ropa
18.11.2010 08:57

Ceny ropy naftowej odbijają się po spadku zapasów surowca

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji drożeje, odbijając się z najniższego poziomu od 4 tygodni, po spadku zapasów surowca w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji drożeje, odbijając się z najniższego poziomu od 4 tygodni, po spadku zapasów surowca w USA - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 97 centów, czyli 1,2 proc., do 81,41 USD. Zapasy ropy naftowej w USA niespodziewanie spadły w ubiegłym tygodniu o 7,29 mln baryłek, czyli o 2,0 proc., do 357,6 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE). Analitycy oczekiwali tymczasem, że pozostaną one bez zmian.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 1,11 mln baryłek, czyli o 0,7 proc., do 158,79 mln baryłek - podał DoE.

DoE podał też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 2,66 mln baryłek, czyli o 1,3 proc., do 207,68 mln baryłek.

_ - Dobrze jest widzieć spadające zapasy paliw, bo to wskazuje, że coś dzieje się z fundamentami _ - mówi Jonathan Barratt, dyrektor zarządzający Commodity Broking Services Pty w Syndey.

_ - Wydaje się, że to początek trendu i że zużycie paliw poprawia się _ - dodaje.

Ropa w USA staniała w środę do 80,44 USD za baryłkę, najniższego poziomu z zamknięcia handlu od 19 października. W tym roku surowiec w USA zdrożał o 2,4 procent.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: ropa, ropa naftowa, zapasy, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz