Notowania

ropa
22.07.2010 09:07

Ceny ropy naftowej spadły po wieściach z USA

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje drugi dzień z rzędu, po tym, jak raport amerykańskiego Departamentu Energii niespodziewanie wykazał wzrost zapasów ropy, co wzmocniło spekulacje rynku, że popyt na ten surowiec w USA zwalnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień traci rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 0,33 USD, osiągając cenę 76,23 USD. Ropa straciła 0,4 proc. po publikacji raportu Departamentu Energii, który negatywnie zaskoczył rynek, pokazując wzrost zapasów ropy w zeszłym tygodniu o 360.000 baryłek, do poziomu 353,5 miliona baryłek.

Szef amerykańskiej rezerwy federalnej Ben S. Bernanke powiedział wczoraj wieczorem, że perspektywy dla gospodarki pozostają _ wyjątkowo niepewne _.

_ - Ostatnie kilka miesięcy to okres wysokiej zmienności na rynkach; wiele razy stawiano perspektywy światowego wzrostu gospodarczego pod znakiem zapytania _ - mówi Toby Hassal z CWA Global Markets Pty w Sydney.

_ - Najnowsze dane Departamentu Energii, o niedźwiedzim wydźwięku, zwiększają presję na sprzedawanie _ - dodaje analityk.

Tagi: ropa, surowce, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz