Notowania

giełda
14.07.2014 08:48

Ceny ropy naftowej w dół po informacjach z Libii

Tak wygląda początek tygodnia na rynku ropy naftowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają wraz z informacjami o wzroście podaży z Libii. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na sierpień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 100,41 USD, po spadku o 42 centy.

Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 2 centy do 106,68 USD za baryłkę po spadku o 2,01 dolara w piątek, 11 lipca.

W poprzednim tygodniu ropa w Londynie potaniała o 3,6 proc. - _ Rośnie podaż z Bliskiego Wschodu i to osłabia rynek. To również moment, w którym powinniśmy mieć słabszą podaż z USA, ale tego w zasadzie nie widać _ - ocenił Jonathan Barratt z Ayers Alliance Securities w Sydney.

Libijska spółka naftowa podała w niedzielę, że produkcja w Libii wzrosła do 470 tys. baryłek dziennie wobec 300 tys. dziennie produkowanych w czerwcu.

W Libii władze odzyskały kontrolę nad portami i przygotowują się do rozpoczęcia dostaw z terminali w Es Sider i Ras Lanuf. Walki w Iraku nie przeniosły się na południe kraju, skąd pochodzi trzy czwarte krajowej produkcji.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz