Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy naftowej w USA rosną. Sprawdź, dlaczego

0
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu ocen, że spadek notowań do najniższego poziomu od 8 miesięcy był przesadzony.

Ceny ropy naftowej w USA rosną. Sprawdź, dlaczego
(roger_melb/CC/Flickr)
bEDyLnlx

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu ocen, że spadek notowań do najniższego poziomu od 8 miesięcy był przesadzony - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 92,59 USD, po wzroście o 93 centy. Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 49 centów, do 106,88 USD za baryłkę.

Wskaźniki techniczne pokazują, że w ciągu ostatnich 8 dni ropa w USA staniała o 8,6 proc., a taka sytuacja jest raczej nie do utrzymania.

bEDyLnlz

_ - Dzisiejsze odbicie cen ropy ma charakter techniczny _ - mówi Michael McCarthy, główny strateg CMC markets w Sydney._ - W piątek kluczowe znaczenie dla rynków będą miały dane z rynku pracy w USA _ - dodaje. O 14.30. zostanie podana stopa bezrobocia w grudniu i liczba utworzonych w tym czasie nowych miejsc pracy.

W czwartek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 67 centów do 91,66 USD za baryłkę. Notowania na zamknięciu handlu były najniższe od 1 maja 2013. W tym tygodniu ropa w USA staniała o 1,5 procent.

bEDyLnma
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)