Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy naftowej w USA spadają

0
Podziel się:

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku
podczas tej sesji spadają z powodu przygotowywania planu pokojowego dla Libii.

Ceny ropy naftowej w USA spadają
(Seesea/Dreamstime)
bEVaagJh

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają z powodu przygotowywania planu pokojowego dla Libii.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, staniała rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,86 USD do 100,37 USD.

Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na kwiecień tanieje natomiast o 3,26 USD do 113,09 USD.

bEVaagJj

Libijski przywódca Muammar Kadafi ostrzegł w środę przed zagraniczną interwencją wojskową, grożąc tysiącami ofiar, gdyby do niej doszło. Ponownie zaprzeczył, że w kraju doszło do demonstracji, a o niepokoje oskarżył Al-Kaidę oraz "uzbrojonych gangsterów".

W czwartek telewizja Al-Dżazira podała jednak, że Muammar Kadafi oraz przewodniczący Ligi Państw Arabskich zgodzili się na zaproponowany przez prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza plan zakończenia kryzysu w Libii, przewidujący międzynarodową mediację.

W środę Departament Energii USA podał, że zapasy ropy spadły w ub. tygodniu o 364 tys. baryłek do 346,4 mln baryłek. To pierwszy spadek zapasów od 7 tygodni.

Analitycy spodziewali się ich wzrostu o 750 tys. baryłek.

bEVaagJp
bEVaagJK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)