Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy naftowej wzrosły po zyskach na azjatyckich giełdach

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku wzrosły do najwyższego poziomu od czterech dni, po wzrostach na giełdach azjatyckich i prognozie dobrego wzrostu gospodarczego Chin w 2010 r., która dobrze rokuje dla popytu na paliwa.

Ceny ropy naftowej wzrosły po zyskach na azjatyckich giełdach
(MGSpiller/CC/Flickr)
bEiSrLed

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku wzrosły do najwyższego poziomu od czterech dni, po wzrostach na giełdach azjatyckich i prognozie dobrego wzrostu gospodarczego Chin w 2010 r., która dobrze rokuje dla popytu na paliwa - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień traci rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku 0,40 USD, czyli 0,5 proc., osiągając cenę 79,35 USD. Jest to najwyższa cena notowana w trakcie sesji od 27 lipca.

Wzrost gospodarczy Chin w bieżącym roku może osiągnąć 9,5 proc., po wzroście o 9,1 proc. w 2009r., ogłosił wczoraj Zhang Liqun, ekonomista Rady Państwa ChRL.

bEiSrLef

_ - Chiński rynek powinien być stabilny, a wzrosty na giełdach mogą być wsparciem dla cen ropy _ - mówi Tetsu Emori z Astmax Co. w Tokio.

Kolejnym czynnikiem napędzającym wzrost cen ropy było osłabienie dolara wobec euro. Para walutowa euro-dolar wzrosła w poniedziałek do 1,3083 EUR/USD z 1,3052 w piątek.
_ _

_ - Dopóki dolar utrzymuje się na słabszym poziomie, a stopa procentowa w USA jest niska, inwestorzy będą chętnie lokować pieniądze na rynkach surowcowych _ - dodaje Emori.

bEiSrLeG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)