Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ropa naftowa
19.11.2013 08:09

Ceny ropy najniżej od końca maja

W poniedziałek ropa na NYMEX staniała o 81 centów do 93,03 dolarów za baryłkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, a inwestorzy zastanawiają się nad przyszłymi działaniami Fed - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 92,75 dolarów, po spadku o 28 centów.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 56 centów, do 107,91 USD za baryłkę. Inwestorzy zastanawiają się przed wystąpieniem szefa Fed Bena Bernanke, czy poprze on dalsze wspieranie amerykańskiej gospodarki.

W poniedziałek ceny ropy w USA spadły do najniższego poziomu od 5 miesięcy w reakcji na komentarze prezesa Fed z Nowego Jorku - Williama C. Dudleya, który ocenił, że rosną szanse, iż Fed ograniczy stymulowanie gospodarki USA.

_ - Nie będzie wygaszania programu stymulowania gospodarki, nie wycofają się (Fed), nadal będą z tym iść _ - ocenia tymczasem Jonathan Barratt, wydawca _ Barratt's Bulletin . - Mamy też odbudowę zapasów paliw w USA i może będzie pewne odbicie popytu na ropę _ - dodaje.

W poniedziałek ropa na NYMEX staniała o 81 centów do 93,03 USD/b, najniższego poziomu od 31 maja.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz