Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ropa
18.09.2012 08:39

Ceny ropy rosną po największej zniżce od 2 miesięcy

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po największej zniżce notowań od 2 miesięcy podczas poniedziałkowej sesji - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MGSpiller/CC/Flickr)

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 61 centów. do 97,23 USD. Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 31 centów do 114,10 USD za baryłkę. W poniedziałek ropa w USA staniała w ciągu niecałej minuty o ponad 3 dolary po publikacji wskaźnika Empire Manufacturing, który spadł do najniższego poziomu od 3 lat.

Indeks aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork spadł we wrześniu aż do minus 10,41 pkt z minus 5,85 pkt w poprzednim miesiącu - podała nowojorska Rezerwa Federalna (Central Bank of New York). Analitycy spodziewali się tymczasem, że indeks wyniesie minus 2,0 pkt. Wartość indeksu aktywności wytwórczej powyżej zera wskazuje na rozwój w tym sektorze.

Na koniec handlu WTI na NYMEX w USA staniała w poniedziałek o 2,38 USD do 96,62 USD/b, najniższego poziomu na zamknięciu handlu od 10 września. W tym roku ropa w Nowym Jorku staniała o 1,9 procent.

Tagi: ropa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz