Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy rosną w oczekiwaniu przed drukowaniem pieniędzy

0
Podziel się:

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną dzięki oczekiwaniom na luźniejszą politykę monetarną w strefie euro i Chinach.

Ceny ropy rosną w oczekiwaniu przed drukowaniem pieniędzy
(Strocchi/CC/Flickr)

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną dzięki oczekiwaniom na luźniejszą politykę monetarną w strefie euro i Chinach, a także w związku z sankcjami nałożonymi na Iran, które mogą ograniczyć podaż - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku podrożała o 0,88 dolara do 84,63 dolara. Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie wzrósł o 0,85 dolara do 98,19 dolara za baryłkę.

Od 1 lipca weszło w życie całkowite embargo na irańską ropę, nałożone w związku z programem jądrowym Teheranu. Zachód domaga się od Iranu zaprzestania wzbogacania uranu do poziomu, przybliżającego Teheran do wejścia w posiadanie broni nuklearnej.

Sprawdź, jak zachowywały się ceny ropy w ostatnim roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Wzrost napięć politycznych oraz potencjalne zakłócenia podaży będą wspierać ceny ropy, w szczególności Brent, i to pomimo obaw o sytuację makroekonomiczną _ - ocenił we wtorkowej nocie Mark Pervan z Australia and New Zealand Banking Group w Melbourne.

Jak donosi irańska gazeta Jam-e-Jam, irański parlament pracuje nad ustawą zamykającą cieśninę Hormuz dla tankowców powiązanych z krajami stosującymi sankcje UE. Zdaniem grupy Goldman Sachs, embargo może mieć większy efekt niż wcześniej oczekiwano.

Zdaniem ekonomistów, EBC 5 lipca obniży główną stopę procentową o 25 pb do 0,75 proc. Chińska gazeta należąca do państwa podała, że nadszedł właściwy czas, by zwiększyć płynność w sektorze bankowym.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)