Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy spadają. Dziś dane dotyczące zapasów paliw

0
Podziel się

Baryłka ropy WTI w dostawach na grudzień kosztuje 98,22 dolarów.

Ceny ropy spadają. Dziś dane dotyczące zapasów paliw
(Seesea/Dreamstime)
bEqaSKPp

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed danymi o zapasach paliw w USA. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX jest wyceniana na 98,22 USD, po spadku o 46 centów.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 62 centy, do 108,99 USD za baryłkę. Analitycy spodziewają się wzrostu zapasów ropy, najmocniejszego od 4 miesięcy.

We wtorek po południu swoje wyliczenia dotyczące zapasów przedstawi Amerykański Instytut Paliw, w środę zrobi to Departament Energii USA.

bEqaSKPr

_ - Wzrost zapasów ropy w USA to teraz jeden z głównych czynników mających wpływ na to, co dzieje się na giełdach paliw _ - mówi Jonathan Barratt, wydawca _ Barratt's Bulletin _.

W poniedziałek ropa na NYMEX zdrożała o 0,9 proc. do 98,68 USD za baryłkę. Był to najwyższy poziom na zamknięciu handlu od 21 października. W październiku surowiec w USA staniał do tej pory o 3,8 procent. Ten miesiąc może być drugim z kolei, gdy cena ropy na amerykańskiej giełdzie spadła.

bEqaSKPS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)