Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy spadają z najwyższych poziomów od 2 lat

0
Podziel się:

Spadek ceny na giełdzie w Nowym Jorku jest spowodowany niższym importem surowca przez Chiny.

Ceny ropy spadają z najwyższych poziomów od 2 lat
(Karlnaundorf/Dreamstime)
bEsApcqd

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z najwyższych poziomów od ponad dwóch lat z powodu spadku importu surowca przez Chiny.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 109,76 USD, po zniżce o 77 centów. Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 56 centów do 115,56 USD za baryłkę.

W Chinach spada import ropy - Generalna Administracja Celna podała, że w sierpniu chiński import surowca przewyższył jego eksport o 5,02 mln baryłek ropy dziennie. To o 18 procent mniej niż w lipcu, gdy różnica ta wyniosła rekordowe 6,13 mln baryłek dziennie.

bEsApcqf

W tym tygodniu inwestorzy czekają na głosowanie w amerykańskim Senacie w sprawie możliwej interwencji zbrojnej USA w Syrii. We wtorek prezydent USA Barack Obama ma spotkać się na Kapitolu z demokratami z Senatu.

W piątek ropa na NYMEX zdrożała o 2 procent do 110,53 USD za baryłkę - najwyższego poziomu zamknięcia od 3 maja 2011 roku.

bEsApcqG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)