Notowania

ropa naftowa
20.08.2013 08:49

Ceny ropy w Nowym Jorku lekko w dół

Rynek spodziewa się spadku zapasów surowca w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lagereek/iStockphoto)

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko tanieje podczas wtorkowego handlu. Inwestorzy spodziewają się spadku zapasów surowca w USA . Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 106,80 USD, po zniżce o 6 centów.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 25 centów do 109,65 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA spadły o 1,25 mln baryłek. Spodziewany jest za to wzrost zapasów paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, o 750 tys. baryłek.

We wtorek raport o zapasach paliw w USA poda Amerykański Instytut Paliw (API), a dzień później swoje dane przedstawi Departament Energii USA.

_ - Na rynku jest trochę czynników, które każą zachować lekką ostrożność _ - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney._ Będziemy mieć dane o zapasach. W środę Fed przedstawi protokół z posiedzenia w lipcu _ - dodaje. Fed opublikuje w środę o 20.00 _ minutes _ ze spotkania banku 30-31 lipca.

Tagi: ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz