Notowania

ceny ropy naftowej
27.08.2013 08:41

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną z powodu sytuacji w Syrii

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 106,59 USD, po zwyżce o 67 centów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andreyuu/iStockphoto)

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 57 centów do 111,30 USD za baryłkę. Wczoraj sekretarz stanu USA John Kerry potwierdził, że w Syrii w zeszłym tygodniu użyta została broń chemiczna. Jak oświadczył, sprawcy tego skandalicznego ataku powinni być pociągnięci do odpowiedzialności; oskarżył także reżim Baszara el-Asada o niszczenie dowodów.

Prezydent USA Barack Obama rozmawiał w nocy z poniedziałku na wtorek z premierem Australii Kevinem Ruddem na temat sytuacji w Syrii, po potwierdzeniu ataku chemicznego dokonanego przez siły reżimu Baszara el-Asada.

Szef amerykańskiej Izby Reprezentantów John Boehner w związku z kryzysem w Syrii zwrócił w poniedziałek uwagę, że zanim Biały Dom podejmie jakąkolwiek decyzję w sprawie ataków chemicznych w Damaszku, musi skonsultować się z Kongresem.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł, że jakakolwiek operacja zbrojna przeciwko Syrii bez mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ byłaby bardzo poważnym naruszeniem prawa międzynarodowego.

Inwestorzy obawiają się, że z powodu napiętej sytuacji w Syrii w całym regionie może dojść do niepokojów, a to spowodowałoby zakłócenia dostaw ropy i wzrost cen tego surowca.

Tagi: ceny ropy naftowej, ropa naftowa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz