Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

0
Podziel się

Powodem przeceny surowca jest coraz mniejsze ryzyko ataku zbrojnego USA na Syrię.

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają
(lagereek/iStockphoto)
bErtIjjF

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Ryzyko ataku zbrojnego USA na Syrię jest coraz mniejsze.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 105,59 USD, po zniżce o 1,00 USD. Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 62 centy do 109,45 USD za baryłkę.

Rozpoczęcie programu niszczenia syryjskiej broni chemicznej powinno być _ kwestią dni _ - oświadczyła w poniedziałek Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Zapowiedziała, że w czwartek lub piątek spotka się w sprawie Syrii rada wykonawcza organizacji.

bErtIjjH

_ - Syria dołączyła do konwencji o zakazie broni chemicznej w nadzwyczajnych okolicznościach. Tak więc, oczekuje się, że rozpoczęcie programu, którego celem jest likwidacja broni chemicznej w Syrii, będzie kwestią dni _ - napisano w komunikacie OPCW.

Jak poinformowano, eksperci organizacji już opracowują program działań zawierający przewidywania dotyczące _ różnych wyzwań związanych z weryfikacją deklarowanego przez Syrię arsenału _. Rada wykonawca OPCW _ powinna zebrać się wkrótce _, by przedyskutować sprawę Syrii - dodała organizacja. AFP podaje, że spotkanie to ma się odbyć w czwartek lub piątek.

OPCW poinformowała też, że Syria ma dostarczyć _ jak najszybciej _ szczegółowy wykaz posiadanej broni. Dokładność tego wykazu będzie zbadana przez ekspertów organizacji na miejscu; ponadto mają oni pomóc w zabezpieczeniu miejsc składowania broni aż do jej zniszczenia.

ONZ potwierdziła w sobotę, że otrzymała od rządu Syrii wszystkie wymagane dokumenty w sprawie przystąpienia do konwencji o zakazie broni chemicznej i że konwencja zacznie obowiązywać Syrię 14 października.

bErtIjjN

Rosja i USA osiągnęły w sobotę w Genewie porozumienie dotyczące eliminacji syryjskiej broni chemicznej. Zakłada ono, że oba kraje zwrócą się do OPCW o wydanie w ciągu najbliższych kilku dni zgody na nadzwyczajne procedury służące _ szybkiemu unicestwieniu syryjskiego programu broni chemicznej i ścisłemu zweryfikowaniu, że do tego doszło _.

_ Sytuacja w Syrii przyczynia się do spadku cen ropy _ - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney. W poniedziałek ropa w USA staniała o 1,5 procent do 106,59 USD za baryłkę. Był to najniższy poziom notowań na zamknięciu handlu od 26 sierpnia.

bErtIjki
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)